CRONOS Enstrüman Kontrolörü

CRONOS® Enstrüman Kontrolörü

En Yüksek Kalite – En Düşük Maliyetli

Kontrolör bir dizi bölümü, CRONOS® küçük kardeşi CRIUS®. CRONOS® su arıtma mühendisleri onlar değil, bir verici ve ihtiyaç duyacakları her şeyi vermek için tasarlanmış yüksek kaliteli, düşük maliyetli verici. İsteğe bağlı iletişim paketleri Profibus, Modbus ASCII, Modbus RTU, Modbus TCP, 4-20mA analog çıkışları ve alarmlar ve kontrol için röleleri izin ederken hiçbir fırfırlar, maliyetler asgari düzeyde tutulabilir.

CRONOS® uygun analog çıkışları ve röleler ile her türden iki sensöre kadar kontrol etme becerisine sahiptir. İsteğe bağlı PID kontrolü ile donatılmış, CRONOS® diğer denetleyicilerin maliyetinin bir kısmını karmaşık su arıtma süreçleri kontrol etmek çok mümkün.

CRONOS® artı Sensör eşittir …

 • Serbest Klor Analizörü (HaloSense)
 • Toplam Klor Monitör (HaloSense)
 • Klor Dioksit Analiz (DioSense)
 • Ozon Monitör (OzoSense)
 • Çözünmüş Oksijen Ölçer (OxySense)
 • Askıda Katı Madde Monitör (SoliSense®)
 • Bulanıklık Ölçer (TurbSense)
 • Akış Güncel Monitör (StreamerSense)
 • pH Analiz (pHSense)
 • ÖRP Analizörleri (ORPSense)
 • Organik Monitör (UV254Sense)
 • Çevrimiçi İletkenlik Monitörü (ConductiSense)
 • Partikül Sayacı (CounterSense)
 • Filtre Monitör (FilterSense)
 • Florür Monitörü (FluoriSense)
 • Havuz ve Spa Kontrol Cihazı (AquaSense)
 • Dış Girişler
 • Standart konfigürasyonlardan seçim yapın ya da ‘Kendi kurmak’

Her bir sensör için CRONOS® kalibrasyon prosedürleri yoluyla kullanıcılara sorar ve bakım her bir sensör türü için zamanı geldiğinde bunları hatırlatacak.

CRONOS® genellikle uygulamalarda kullanıldığı uzaktan erişim özelliği CRIUS® gerekli değil. Bu, a anlamına gelmez CRONOS® kontrol özelliği yok! Tam PID kontrolü ile, CRONOS® genellikle gibi uygulama alanlarında kullanılmaktadır:

 • Su Arıtma
 • İçme Suyu
 • Atık Su
 • Havuz ve Spa Kontrolü
 • Endüstriyel Su
 • Yiyecek ve Içecek
 • Kağıt ve Selüloz

CRONOS® evrensel kontrol bir analogu (4-20 mA) ya da bir pals genişliği modüle edilmiş röle vasıtasıyla bir PID kontrol sinyali çıkış kapasitesine sahip (örneğin, bir açık / kapalı pompa kontrol etmek için). iletişim seçenekleri son ile CRONOS® Ethernet yoluyla Profibus, Modbus ve TCP / IP çalıştırabilen.

O planlanmış bakım kaçırmak kolay olabilir nerede bakım hatırlatmaları sağlama yeteneği birden operatörleri ile büyük kullanıcılara çok cazip.

CRONOS® ayrıca herhangi bir piyasada kullanılmak için uygun hale dillerin çok sayıda gelebilir.

Böyle düşünmelisiniz internet üzerinden uzaktan erişim için indirilebilir veri kaydı gibi ek işlevsellik gerektiren müşteriler CRIUS® kontrolör.

Belge Tip Boyut
CRONOS® (EN) Brosür 712kB
CRIUS® (EN) Brosür 733kB
CRIUS® Uzaktan Iletişim (EN) Broşür 669kB
CRONOS® ve CRIUS® Kontrol Seçenekleri (EN) Teknik Not 649kB
API Analizcisi’ni belirtin Nasıl (EN) Teknik Not 758kB
Uzaktan Erişim GPRS (EN) Teknik Not 593kB
PID Kontrol (EN) Teknik Not 665kB

Odak Ons içilebilir, atık, süreç ve havuz sularında enstrümantasyon, süreç ölçümü ile ilgili teknik bilgi veren e-posta ile dağıtılan kısa makaleler bir dizi vardır. Eğer e-posta listesine lütfen katılmak isterseniz bizimle iletişime geçin.

Bir Pi denetleyicisi kullandıysanız onlar size rakipsiz kontrol seçenekleri vermek bilecek ama eğer Pi’nin yeni kontrolörler de en fazla 20 adlandırılmış bireylere yönelik bireysel güvenlik teklif olduğunu biliyor muydunuz?

Pi’nin kontrolörler her zaman esneklik verdik ama eğer Pi’nin yeni kontrolörler herhangi bir açıklama 16 sensör kapasiteli olduğunu biliyor muydunuz?

CRONOS Kontrolör

Bu Odak On Pi yeni bulunabilir en popüler 10 yenilikleri açıklar CRONOS® ve CRIUS®.

No: 1 – İnsan okunabilir hizmet günlüğü

Her ikisi de CRONOS® ve CRIUS® vb mevcut ayarları dahil aracın bütün tarihini vererek, kalibrasyon bir mühendis bir enstrüman sol nasıl büyük bir anlık sağlar – analizör / kontrolör indirilebilir bir insan okunabilir hizmet günlüğü vardır.

No: 2 – Klonlama tesisi

Hiç aynı ayarlarla birçok aletleri kurmak zorunda? Sadece bir tane kurmak ve başkalarına kopya!

Bağlantılar Örnek
No: 3 – Ekran kablo şemaları üzerinde

Manuel Kayıp ya da bulmak için rahatsız olamaz? Pi’nin analizörleri cevap var!

No 4 – Bir sensör ile neler biraz daha bilgi ister misiniz?

Pi’nin yeni sensör bakım sayfaları sonra sadece sizin için vardır! açıkça mevcut sensöründen gelen sinyal tüm yönleri hakkında detaylı bilgiler.

Veri kaydıNo: 5 – Enstrüman veri kayıt oldukça neye ihtiyacınız vermiyorum?

Pi’nin yeni bir görünüm veri günlüklerine CRONOS® ve CRIUS® (Indirilebilir) neredeyse her şeyi datalog izin daha bir sürü birden fazla aralıklarla aynı parametreleri datalog, ekranda grafik koymak ve. enstrüman datalogging kadar kolay ve tam olmamıştı.

No 6 – Yeni muhafaza

Yeni kasa esnekliği olan duvarda, kutup ve küpeşte monte ve hatta gömülebilir montaj yeni bir seviyeye getiriyor. Sadece bu değil, ama size çalışmak için oda bir sürü verir ve hatta yedek canlı, kablo röleleri kolaylaştırmak için nötr ve topraklama terminalleri vardır!

No 7 – Yeterince I / O?

Sadece papatya zinciri 4 Üzülmeyin CRIUS® Birlikte ve vb aynı ekran, haberleşme seçenekleri kullanabilirsiniz ve 16 sensöre kadar vermek için I / O dört kat artış olabilir.

No: 8 – zorunda değilsiniz kılavuzlarında şeyler hakkında okuma sıkıldınız mı?

Pi’nin yeni kılavuzlar her enstrüman için ısmarlama vardır. manuel manuel sadece ne var vardır bu yüzden her enstrüman maç ‘inşa’ var!

CRIUS Kontrolör

No 9 – operatör ayarlarından onlar olmamalıdır ile karıştırmasını edildi?

Daha fazla yok! 20 bireysel kullanıcı ayarlanabilir oturumlar sayesinde, insanların ihtiyaç duydukları erişim ve daha fazla verebilir.

No. 10 – Kontrol algoritmaları

Pi harika kontrol algoritmaları geliştirmek için bir ün kazanmıştır ve bu yeni ile devam etti CRONOS® ve CRIUS® ileri beslemeli kontrol algoritmaları tanıtımı ve (örneğin koagülasyon kontrolü gibi karmaşık sistemlerde kullanılmak üzere) kullanmak için doğru kontrol felsefesini seçen bir ana kontrolör ile.

You probably know that water monitoring controllers can be connected to site SCADA systems, but…

… did you know that with Pi Remote Access you can change settings on the controller from your home or office without setting a foot out the door?
… did you know that you can still access the controller, even if it’s in an area with no network signal?

What is Remote Access?

Pi Remote Access is a cloud-based server designed to save you time and money. Ever wished there was a more convenient way to access your water monitoring controller? Tired of wasting time driving to sites miles away just to change settings? Welcome to our Remote Access service…

Remote Access GraphsPi’s Remote Access server draws information from the controller on site and displays current device values and historical graphs. The server is designed to be as user friendly as possible. The graphs can be adapted and manipulated, giving you the freedom to display information however you want.

We have designed the Remote Access to have a two way interface. This means that not only can you view nearly every setting on the server that can be seen on the analyser itself, but you can also alter these settings too. Logging on to our Remote Access server really is like being stood in front of the controller itself!

Remote Access DevicesThe best thing about our Remote Access service is it’s free! There is just the initial cost of equipment required to access the server, but no ongoing service cost after that.

Here at Pi, we know from experience that one size does not fit all. Each site has its own connectivity issues and access restrictions. That is why we have designed our Remote Access to be accessible through a variety of different options, which are outlined below. If you are unsure about anything, don’t hesitate to get in touch, we will be happy to help.

If Your Facility has a LAN (Local Area Network)

In this case, the controller can be connected to the LAN on site with an ethernet cable. We provide you with your own Remote Access account which enables you to use our server. Depending on the LAN settings, a VPN (Virtual Private Network) and/or dynamic DNS (Domain Name Server) may be necessary for the controller to connect to our Remote Access server.

Is your LAN access restricted, or ever not connected to the internet?! No problem! We have other options for you…

LAN Access Restricted or no LAN at all

If LAN access is restricted or there is no LAN on site, we can provide a GPRS modem with a SIM card instead. This will provide a fixed IP address, enabling you to use the Remote Access server. This is available in nearly every country around the world. The SIM card works very much like the one in your mobile phone, it requires sufficient network signal for the Remote Access to work effectively. There are charges for data usage paid to your network provider, but these charges tend to be very low due to the small size of the data required to use the Remote Access.

No network signal?! No problem! We have a Remote Access solution for that too…

Remote Access Hardware AdapterLAN Access Restricted and no Network Signal

If LAN access is restricted and there is no GPRS network signal either, an external server box is the solution. This is a common option used in hospitals, as access to their network servers is often restricted. The external server box is attached to the controller via an ethernet cable and generates a WiFi network. Accessing this WiFi network through your computer will enable you to connect to our Remote Access server.

Even with restricted LAN access, if the site has a designated VPN, you will be able to use this to access the analyser and connect to the server from your home or office, without needing to go to site.

Bizimle Irtibata...

Tel: +90 532 351 59 87

E-posta: satis@processinstruments.com.tr

"İleri Teknoloji Ürünlerimizi,
25 Yıllık Uygulama
Tecrübemizle Hizmetinize
Sunuyoruz."

Kahraman Kalyoncu

Türkiye Takım Lideri

Tel: +44 (0)7908 765113

E-posta:daniel.nearney@processinstruments.net

"Temasa, ben yardımcı
olmaktan mutluluk duyarım."

Daniel Nearney

Merkez Büro İletişim

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Yardım için Aşağıdaki tıklayın

Bir Fiyatı Ihtiyacınız Var?

Değil Türkiye'de?