Pi, 1998 yılından bu yana özel marka/OEM anlaşmaları çerçevesinde Son Kullanıcılara Su ile Atık Endüstrisi ve ilişkili diğer endüstrilerde enstrüman çözümleri sunan global bir tedarikçidir. İngiltere Burnley’deki yeni ofisleri, laboratuvarı ve üretim tesisleri ile Pi yenilik alanında gelişen bir üne sahiptir ve dünya çağında 6 kıtada 55’den fazla ülkede bulunan müşterileriyle faaliyet göstermektedir.

Aynı iki uygulamanın olmayacağını kabul ederek, Pi müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler geliştirir ve yerinde destek, kusursuz müşteri hizmetleri, bilgi ve uzmanlık gibi paha biçilemez hizmetler sunar. 2008 yılında Pi’ye ISO 9001 kalite akreditasyonu verilmiştir ve son beş yıldır her yıl %25’den daha fazla büyüme gerçekleştirmiştir ve Araştırma & Geliştirme için sürekli yüksek miktarlı yatırımlar yapmaya devam etmiştir(genel masrafların %30’u).

Pi, piyasadaki en iyi Su Kalite Analizörleri üreticisi olarak bilinmektedir, bu nedenle diğer şirketlerin kendi Özel Marka anlaşmaları çerçevesinde Pi ürünlerini satmak istemeleri normaldir. Orijinal tasarım ve üretime ilaveten, Pi ayrıca tüm gerekli olan eğitimleri, yerinde teknik desteği ve telefon desteğini de oldukça cazip indirimler ile sağlamaktadır, bu sayede Özel Marka ortakları ve Distribütörler, Araştırma & Geliştirme ve Eğitim & Destek için harcamaları gerekenden daha az harcayarak büyük ölçekli bir para çıkışından kurtulmuş olurlar.

Bugün Pi 15 büyük Özel Marka Anlaşmasına sahiptir, buna rağmen yapılan işlerin çoğunluğu güçlü Distribütör ortaklıkları aracılığıyla gerçekleşmektedir, Orta Doğu ve Uzak Doğu’daki satış hacminin büyümesi nedeniyle geçen yıl şirket için mükemmel bir yıl olmuştur.

Pi, eşler arası uzaktan erişim sağlayan GPRS aracılığıyla iki yönlü uzaktan erişim çözümü gibi benzersiz çözümler sunmaktadır. Bu ve diğer yenilikler yıllarca Manchester Üniversitesiyle yapılan ve Kuzey İrlanda Su Tesislerine 300’den fazla analizör tedarik eden şirketin tek seferde en büyük klor analizörü siparişi alan şirket olmasını sağlayan araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucudur.

Sürekli ürün geliştirme projeleri sayesinde, Pi yıllar boyunca çok sayıda ödül almıştır. En son 2013 yılında, Burnley İşletme & Yenilik Ödüllerinde İhracat Başarı Ödülü almıştır.

Ürün geliştirmede devam eden yatırımlar, son zamanlarda CRONOS, CRIUS®, CRATOS ve dere akımı, UV254, iletkenlik içeren yeni sensör modülleri ile diğerleri gibi enstrüman denetleyicilerinin de dahil olduğu çok sayıda yeni ürünün geliştirilmesiyle sonuçlanmıştır.

Roger Heise
Roger Heise, Process Instruments Yönetim Kurulu Başkanı:
“Şirketimizi taşıdığımız, çok sayıda ürün lansmanı yaptığımız ve ayrıca CRIUS cihazları için uzaktan erişim çalışmamızı tamamladığımız 2013 yılı Pi için mükemmel bir yıl olmuştur. Devamlı büyüme, şirketin dünya standartlarında ürün sunduğunun taahhütü ve şirketin yenilikçi tarzının somut bir tanıtımıdır. Pi ekibi 2014 yılında da herkesin başarısı için müşterileri ile yakın çalışmaya devam edecektir.”

“Size yardımcı olabileceğimiz farklı fikirleriniz var ise bana direk e-mail gönderebilirsiniz [email protected]. Yeni CRIUS®, CRONOS ve CRATOS denetleyicilerini daha yakından incelemek için lütfen ürünler sayfamızı inceleyiniz.”

Roger Heise, Yönetim Kurulu Başkanı


Şirket Numarası: 03654457 VAT Numarası: GB 712 7883 22 Merkez: 4 Western Avenue, Burnley, Lancashire, BB11 4JW, UK